Koupit Glucophage (Metformin)

Co je Metformin

U pacientů s diabetem mellitem 2. typu je narušena přirozená produkce inzulínu. Kvůli nedostatku hormonu se zvyšuje hladina glukózy v krvi, což vede k přibývání na váze a častému močení. Nemoc také negativně ovlivňuje vidění, snižuje svalový tonus a způsobuje necitlivost končetin. 

Chcete-li udržet hladinu cukru v normě a zabránit vzniku příznaků diabetu mellitu, musíte si koupit Glucophage. Přípravek obsahuje účinnou látku Metformin, která pomůže kompenzovat nedostatek inzulínu. Ona snižuje tělesnou hmotnost a zabraňuje vzniku komplikací. Když začnete užívat Glucophage, zapomenete na většinu projevů diabetu a zlepšujete kvalitu života.

Metformin v CR

Glucophage

 • Ověřeno
 • Vysoce kvalitní léky
 • 500 mg
 • 850 mg
 • 1000 mg
Množství Za Pilulku Cena  
30 tablety 18 Kč 550 Kč
60 tablety 13 Kč 760 Kč
90 tablety 10 Kč 940 Kč
120 tablety 9 Kč 1120 Kč
180 tablety 8 Kč 1400 Kč
Množství Za Pilulku Cena  
30 tablety 22 Kč 650 Kč
60 tablety 16 Kč 930 Kč
90 tablety 13 Kč 1180 Kč
120 tablety 11 Kč 1360 Kč
180 tablety 9 Kč 1700 Kč
Množství Za Pilulku Cena  
30 tablety 27 Kč 820 Kč
60 tablety 20 Kč 1200 Kč
90 tablety 18 Kč 1600 Kč
120 tablety 16 Kč 1900 Kč
180 tablety 14 Kč 2600 Kč

Indikace k použití. 

Pacienti s diabetem mellitem 2. typu jsou náchylní k přibírání na hmotnosti. Onemocnění často vede k rozvoji obezity a souvisejících zdravotních rizik. Pokud dieta a cvičení nedávají hmatatelné výsledky, pacientovi se doporučuje koupit Glucophage. 

Přípravek se používá ve stavu prediabetes. Včasné zahájení léčby pomáhá zabránit vzniku závažných příznaků nemoci. 

Při normální hladině cukru nemá Metformin žádný vliv na organismus. Účinná látka začíná působit pouze při snížene normě produkce inzulínu. Proto je Glucophage považován za jeden z nejbezpečnějších léků proti diabetu. Lék mohou užívat i děti starší 10 let. 

Jak používat Metformin? 

Ve většině případů použití Glucophage stačí aby kontrolovat hladinu cukru v krvi. Pokud lék nedává požadovaný účinek, může být kombinován s jinými hypoglykemickými prostředky nebo inzulínem. Během léčby musíte dodržovat dietu. Pro pacienty trpící obezitou vypracovává se speciální stravovací režim, který vám umožní omezit počet spotřebovaných kalorií. Je také důležité rovnoměrně distribuovat sacharidy na 3 hlavní jídla. Během léčby určitě kontrolujte hladinu cukru v krvi. 

Glucophage je špatně v kombinaci s alkoholem. Alkohol snižuje účinnost přípravku, vyvolává vznik vedlejších účinků a zpomaluje proces hubnutí. 

Dávkování a předávkování Glucophage. 

Glucophage je dostupný v tabletách s různým obsahem účinné látky: 

 •  500 mg; 
 •  850 mg; 
 •  1000 mg. 

Kromě Metforminu přípravek obsahuje povidon K 30, stearát hořečnatý, hypromelózu, makrogol. Pomocné složky poskytují normální absorpci léčiva. 

Přípravek se užívá perorálně 2-3 krát denně. Tableta by měla být zapíjena vodou. Pokud je podezření na diabetes mellitus, je předepsána minimální dávka: 1 tableta 500 mg ráno. Nejčastěji stačí 500-850 mg Metforminu ke snížení hladiny glukózy. Ve 3. a 4. stadiu obezity by měla být užita maximální denní dávka - 3000 mg (1000 mg 3 krát denně). 

Předávkování může způsobit poruchu funkce ledvin a kardiovaskulárního systému. Aby se vyloučily následky vlivu velkých dávek léku na organismus, je nutné ústavní léčení. Po určitou dobu po uzdravení bude třeba odmítnout nákup Glucophage. 

Jak funguje Metformin? 

Metformin zvyšuje citlivost tkání na inzulín a částečně blokuje absorpci glukózy v gastrointestinálním traktu. Účinná látka navíc zabraňuje rozpadu glykogenu na tvorbu glukózy v játrech a svalových tkáních. Vliv léku vede k rychlému poklesu hladiny cukru v krvi. 

Další důvod ke koupi Glucophage - žádné riziko hypoglykémie. Přípravek funguje pouze v případě, že hladina cukru je zvýšená. Při normálnímu obsahu glukózy v krvi přestává Metformin působit na organismus. 

Glucophage také normalizuje metabolismus a snižuje hladinu cholesterolu, čímž zabraňuje rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. 

Kontraindikace: 

Glucophage není předepsán pacientům s onemocněním ledvin a kardiovaskulárního systému. Přípravek může zhoršit některé chronické poruchy. Metformin je také kontraindikován po chirurgických operacích. 

Glucophage by neměl být předepsán pacientům mladším 10 let a starším než 65 let. V adolescenci tento lék je předepisován s opatrností. Je kategoricky zakázáno užívat lék při laktátové acidóze. 

Metformin nelze užívat zároveň s léky obsahujícími jod. Součinnost těchto látek může vést ke zdravotním problémům. 

DŮLEŽITÉ: Glucophage je kontraindikován u žen během těhotenství a kojení. Aby nedošlo k ohrožení dítěte, je nutné použít jiné hypoglykemické léky. 

Vedlejší účinky: 

Při užívání Glucophage se mohou vyskytnout nežádoucí účinky z gastrointestinálního traktu: 

 •  snížená chuť k jídlu; 
 •  průjem; 
 •  alergické kožní reakce; 
 •  poruchy funkce jater. 

Pokud vás často trápí zažívací poruchy, poraďte se s lékařem. On může snížit dávkování Glucophage, což učiní léčbu pohodlnější.